تصویر پروفایل

محمد حسینیOffline

0 out of 5
0 Ratings
 • تبریز
 • https://mahfelwp.com
 • 4

  نوشته‌ها

 • 0

  نظرات

 • 4.8K

  بازدیدها

آدرس محل کار

ویدئو پلی لیست

تجربه متفاوت بازی با ربات هوشمند اوربی، گامی به سوی آینده بازی های ترکیبی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و...

موتورسیکلت هاسک وارنا نوردن ۹۰۱ در سوئد تولید می‌شود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و...

اسپاتیفای لیست محبوب‌ترین‌های سال را منتشر کرد

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و...

نمونه کارها

ویدئو

https://www.aparat.com/v/rGWFs

اشترخجو با نوای دوتار مرتضی گودرزی و سمن صرامی

مقام «اشترخجو» از مقامات دوتار خراسان است را با همنوازی مرتضی گودرزی و سمن صارمی در هفدانگ ببینید. مرتضی گودرزی در توضیح این مقام نوشته است: «اشترخجو مقام سفر و جدایی است. مقام کاروانی ست که میرود و آتشی را در دل باقی میگذارد.»

ابزارک سفارشی جدید

اطلاعات بیوگرافی

ابوعلی محمد بن علی بن حسین (حسن) بن عبدالله شیرازی ملقب به اِبْنِ مُقْله (شوال ۲۷۲- ۳۲۸ قمری/ مارس ۸۸۶ -۹۴۰ میلادی)، ادیب، خوشنویس، مبتکر و مبدع خطوط مختلف و وزیر عباسیان. ابداع و تنظیم خطوط ششگانه و اصول دوازده‌گانه خوشنویسی را به او نسبت می‌دهند که تحول عظیمی در سیر نگارش حروف به سمت خوشنویسی هنرمندانه به‌شمار می‌رود و نقطه عطفی در خوشنویسی اسلامی است.

 

ابن مقله در عصر روز پنجشنبه ۲۱ شوال ۲۷۲ در بیضا فارس متولد شد. این هنرمند توسط خلیفه عباسی المقتدر بالله به وزارت برگزیده شد. در سال ۳۱۸ ه‍. ق به‌دنبال سخن‌چینی و تهمت حسودان از مقام خود عزل شد. او از بغداد به زادگاهش فارس برگشت و تا سال ۳۲۰ ه‍. ق در آنجا ماند. پس از شورش مردم بغداد علیه المقتدر و پس از سقوط او القاهر بالله به خلافت رسید. در زمان القاهر، ابن‌مقله دوباره به وزارت رسید. چندی بعد بار دگر با تهمت‌های اطرافیان خلیفه او را از وزارت عزل کرد.[۱]

 

پس از چندی باز مردم بغداد شورش کردند و القاهر را نیز از تخت به زیر آورده و در چشمانش میل کشیدند. بس از او پسرش با لقب الراضی بالله به خلافت رسید و ابن مقله بار دگر به‌وسیله او به صدارت رسید ولی برای بار سوم از صدارت خلع و در نهایت پس از شکنجه و آزار در پی بدخواهی عده‌ای حسود، دست راست این هنرمند را از بدنش جدا کردند.[۲] ولی چون الراضی پشیمان شده بود، دستور داد به مداوای او بپردازند، اما مداوا سودی نبخشید. پس نوشتن با دست چپ را تمرین کرد و حتی قلم را به آرنج دست راست می‌بست و می‌نوشت. گفته شده که او در این کار هم موفق گردید.

ابن‌مقله در سال ۳۲۸ه‍. ق درگذشت.

آوازه

امتیازات کاربر 625 / امتیازها
کاربر ویژه

مدال های کاربر

Media

دوستان

تصویر پروفایل
لیسانس
@akbar

نوشته های اخیر

درباره ما

اینستاگرام

خبرنامه

برچسب های کاربر

کشورهای موردعلاقه من
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

محمد حسینی

آدرس ایمیل

info@mahfelwp.com

ADDRESS

آذربایجان شرقی، تبریز

وبسایت

https://mahfelwp.com

ابزارک سفارشی

در این بخش می توانید از شورت کد سایر افزونه ها استفاده کنید.اگر فکر می کنید ابزارک های پیشفرضی که در اختیارتان هست نیاز شما را برطرف نمی کند این ویژگی جدید برای رفع همه نیازهای شما در بخش پروفایل کاربران کمک کننده و نجات بخش خواهد بود.

هم اکنون در Youzer 2.0 ویژگی های شبکه های اجتماعی: دیوار شبکه های اجتماعی, ورود با حساب کاربری شبکه های اجتماعی, روابط دوستی, گروه ها, پیام ها, نوتیفیکیشن ها, هشدارها, منشن ها & بیشتر .. !!

question